Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krása

 

Obsah:
  1. Plán pro vaši krásu
  2. Než začnete hubnout

1.Plán pro vaši krásu

Přitažlivá jste byla odjakživa. Jenom jste během mateřství odsunula péči o sebe na vedlejší kolej. A to je chyba. Vaše dítě chce mít přece tu nejhezčí maminku, stejně jako partner manželku. Stačí pár detailů a můžete taková být.

Než jste otěhotněla, byla jste krásná, chytrá a sexy. Také proto si vás váš muž vybral. Jestli jste na tom stejně jako já, po porodu se z vás stala matka, která ještě ve dvě odpoledne nestíhala vyměnit noční košili za něco pro denní nošení. Při druhém miminku jsem začínala fungovat kolem desáté dopoledne a s Viktorkou mi nezbývalo nic jiného, než být v provozu už kolem sedmé ráno. Dokonce nalíčená a připravená vyrazit mezi lidi, aniž bych si dělala ostudu.

Najednou jsem totiž zjistila, že partner i děti to, že mají hezkou maminku, sice oceňují, ale největší radost z toho mám já. Nemusela jsem se stydět, když jsem na ulici potkala „vystajlovanou“, zatím ještě bezdětnou kamarádku, naučila jsem se přijímat komplimenty a měla radost, když partner prohlásil, že mi to sluší.

Najednou jsem cítila, že se ze stroje na kojení zase stala žena… a že si toho všimlo nejen okolí, ale i já. Jestli se také chcete cítit skvěle, zkuste jak produkty, které vám leží na poličce v koupelně, tak drobné zákroky, které vám radikálně a bezbolestně pomohou objevit nové já.Zbavte se pohodlně nadbytečných centimetrů

Estetické tvarování postavy metodou ÚSF spočívá ve zcela unikátní formovací masáži celého těla. Provádí se speciálními oleji, které byly namíchány přímo pro tuto proceduru i následný zábal, a dochází při ní k rozpohybování lymfatického systému. Má blahodárný vliv na vylepšení vzhledu pokožky a jejím užitím lze docílit odstranění celulitidy na problematických místech těla, jako jsou stehna, zadeček a bříško. Intenzivní, dynamickou masáží dojde k prohřátí podkoží a svalů.

Poté je klient zabalen do dvou fólií, čímž se docílí zahřátí kůže a podkoží. Půlhodinová relaxace v tepelném zábalu má blahodárné účinky na celý svalový a podkožní aparát. Aktivuje se spalování tuků a masáží zrychlený metabolismus tak může snáze odplavovat toxické látky z těla. Kůže se zavodní, je hydratovaná a zvláčněná.

Během deseti takto prováděných procedur se dosáhne viditelného zlepšení pokožky a hlavně úbytku centimetrů na problematických partiích těla. Ty se pohybují od 1,5 cm až po naměřených 18 cm na různých částech těla. Pozor, každý organismus reaguje jinak, takže se nedá předem určit, jaký bude váš úbytek. Tato metoda je určena především klientkám a klientům, kteří mají potíže s nadbytečnými centimetry na problematických partiích. Během kúry se doporučuje pravidelná strava a důležité je dodržovat pitný režim. Vhodné je podpořit tuto proceduru také domácím, velice jemným kartáčováním nohou, boků, hýždí a pasu, které vás bude stát opravdu jen několik minut.

Hollywoodský úsměv

Říká se, že každé dítě vezme matce jeden zub. Není to pravda. To vaše chutě, nestřídmost a případné noční nájezdy do ledničky vás připraví o zdravý chrup. Aby byl váš úsměv stejný jako před těhotenstvím, měla byste se péči o něj věnovat. Kromě častějších návštěv u stomatologa byste se měla pravidelně vydat ke své dentální hygienistce. Pokud nikoho takového nemáte a neznáte, měla byste tuto chybu urychleně napravit. Kromě toho, že vaše zoubky budou jako v bavlnce, se také můžete s hygienistkou dohodnout na vhodném programu bělení pro váš chrup.

Vlasy ve větru

Může se stát, že vlivem hormonálních změn vám po porodu prořídnou vlasy. Máte dvě možnosti. Ostřihat se prakticky nakrátko nebo nerezignovat na svůj ženský vzhled a nechat si vlasy naplést. Salonů, které toto provádějí, je v České republice již docela dost. Zahuštění vlasů je poměrně snadnou a bezbolestnou metodou, jak se během pár hodin chlubit opět bujnou kšticí. Vyberte si takovou firmu, kde vám nabídnou vlasy evropské, jsou přizpůsobivější a na pohled přirozenější než asijské. Rekonstrukce účesu probíhá jednou za dva až tři měsíce. S novou hřívou můžete dělat cokoli, jen musíte vynechat česání běžným hřebenem.

Chcete zářit zdravím?

Toužíte se dostat zpět do formy a nabrat energii, kterou budete na jaře potřebovat? Vyzkoušejte kosmetickou péči, která vás bude hýčkat. Lymfatické masáže vás zbaví migrén, otoků, celulitidy a jizev a napraví neúčinnou detoxikaci těla.
Společně se zkušenou masérkou si zvolte tu pravou kombinaci, jež vám nejen uleví, ale také povzbudí váš organismus a navodí pocit úlevy, osvěžení nebo povzbuzení. Na všechny problémy vašeho těla má aromaterapie ne jednu, ale i více esencí. Případně můžete požadovat také anticelulitidní masáž. Pomerančová kůže vás v průběhu těhotenství nejspíš pořádně potrápila, a protože léto se blíží, asi budete chtít nohy opět ukázat. Ve finále nezapomeňte na obličej. Intenzivně hydratační ošetření zajišťuje osvěžení a projasnění pleti. Vaší pokožce se dostane procedur, jako je aromapeeling, fytodrenáž, hloubkové čištění a jemná exfoliace, po nichž následuje maska na oči a pleťová maska.

Pro drobné korekce

Po porodu a těhotenství se může stát, že na vašem těle zůstanou jizvičky a znaménka, která nechcete. V dnešní době se už nemusíte po prvním miminku začít maskovat, s trochou snahy na vás prodělaný porod brzy nikdo nepozná. Zbavte se křečových žil, hemoroidů, rozšířených pórů nebo jizviček, které vám vadí. Stejně tak můžete zatočit s hormonálním akné, jež se vám již v průběhu těhotenství objevilo na tváři a kterého se teď nemůžete zbavit. Dbejte o svou pleť, bude-li vypadat mladistvě, bude také z vás vyzařovat spokojenost. Vždy ale nejprve konzultujte se svými lékaři, zda můžete případný zákrok podstoupit, zejména v případě, že ještě kojíte. Pokud vám nic nebrání, můžete se směle pustit do likvidace škod, které na vás těhotenství „napáchalo“.

2.Než začnete hubnout

Máte pocit, že odhodlání shodit pár přebytečných kil stačí? Ani náhodou. Hubnutí je dlouhodobý proces, který vyžaduje značnou přípravu a mnoho změn ještě před startovním výstřelem.

 

Je celkem pochopitelné, že když se rozhodnete „něco se sebou udělat“, podléháte vlně euforie a už už byste se chtěla pustit do toho super hubnutí, které jste si pro sebe vymyslela tentokrát. Jenže… pokud chcete, abyste ve shazování uspěla chce to značnou přípravu.

Už třeba jen způsob svého myšlení a přístup k tomu, co vás čeká, je dobré pozměnit. Musíte si ujasnit, s jakým cílem do toho jdete, co vás bude motivovat, že začnete naprosto jinak žít - od nákupů po způsob trávení volného času… A ruku na srdce: vážně v tom všem máte jasno? Při rozhodnutí ze dne na den jen velmi těžko. Proto se ještě na chvíli zastavte a přečtěte si následující rozhovor s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou, které jsme se ptali, jak na to!

 

Někdo chce zhubnout pár kilo do plavek, jiný protože je těžce obézní. U kterého to bez přípravy nepůjde?

Zhubnout „pár kilo do plavek“ je filozofický nesmysl. Zásadně hubneme v tomto případě „pár nadbytečných centimetrů“ a začínáme hlavně pravidelností v jídle a přidáním sportu. Upravíme to, co dobře víme, že není dobře (mlsání místo jídla, hladovění přes den apod.). U těžce obézních musí pomoci lékař, který určí příčinu stavu, navrhne laboratorní, případně funkční vyšetření, upraví poměr živin a doporučí vhodný typ sportu - i rychlost hubnutí. Výživoví poradci se zabývají klienty do BMI 40. Ostatní případy patří do rukou lékaře.

Čím doporučujete začít u výrazné nadváhy? Zmíněnou návštěvou lékaře?

Zcela jistě. Zde se jedná již o nemoc, nejen o „kosmetický zásah“. A dovolila bych si varovat před poradenstvím po internetu, jež probíhá bez vyšetření a zhodnocení stravovacích a pohybových zvyklostí, aktuálního zdravotního stavu i prodělaných chorob.

Každý hubnoucí se pak setká s mnoha změnami. Jaké jsou ty nejvýraznější? S čím se například vaši pacienti při hubnutí srovnávají nejhůře a co jim jde naopak snadno?

Nejtěžší je provést rozhodnutí o DOŽIVOTNÍ péči o režim a stravu. Další v pořadí je problematika pravidelnosti režimu jídla, pohybu, spánku a odpočinku. Třetí bývá neznalost vaření a problémy s výběrem a nákupem vhodných potravin. Častým problémem bývá nerozpoznané trápení, které leží „za tloušťkou“. Relativně snadno jde nejíst a nesportovat. To vydrží krátkodobě kdekdo - ale často s velkými škodami na zdraví a s jojo efektem.

Musí se změnit celý životní styl naráz, nebo je lepší zavádět novinky do života postupně?

 Nejlepší je začít pravidelností denního režimu, přidat pohyb, zvýšit příjem čisté vody a ovoce a zeleniny. Další v pořadí je dokumentace stravy, případně sledování složení potravin a skládání jídelníčků - a také vhodná kuchyňská příprava. Každý obézní ví sám nejlépe, kde dělá největší chyby. Ty je třeba odstranit jako první.

Proč „dietáři“ nová pravidla přijímají obtížně a často sklouzávají ke starým návykům?

Člověk je tvor, který žije jen díky stereotypům. Říká se „zvyk je železná košile“. A my si ten zvyk vytváříme od dětství. Co se člověk naučí nápodobou v rodině, to často přetrvává celý život. Pokud není obézní přesvědčen, že změnit životní styl musí a chce, nikdo ho k tomu nedonutí ani nepřesvědčí. Často nejprve změní lidé vztah sami k sobě a pak teprve začnou hubnout. „Dietář“ si zvykl na cyklus dieta-„norma“-nová dieta... To, že tento styl nikam nevede a že je třeba změnit náhled na svou vlastní „normu“, je někdy pro obézní velmi těžké. A netýká se to jen stravy a pohybu, ale i vztahů. K sobě, k okolí, k blízkým, k práci, k reklamě, obchodu… Je to opravdu složitý propletenec, který lépe pomůže rozmotat nezávislý poradce/odborník.

Takže se zdá, že by hubnutí měla často předcházet nebo je doprovázet psychoterapie…

K psychoterapii je vhodné sáhnout všude tam, kde je obezita problematická od dětství, kde jde o náhlou změnu postavy vlivem nemoci, poklesu sportovních aktivit, po nějaké těžké životní události (smrt v rodině, oběť šikany, alkoholismus…). Doporučuji ji i tam, kde člověk „řeší“ své problémy v jiné oblasti jídlem, takzvaně je zajídá. Samostatnou kapitolou jsou pak poruchy příjmu potravy, ale u nich pouhá psychoterapie nestačí. Tehdy je nutné navštívit psychiatra, začít brát léky a chodit na psychoterapeutické skupiny lidí, jež potkal stejný osud.

Jak důležitá je při hubnutí sebedůvěra, sebeláska? A může vůbec zhubnout člověk, který jimi neoplývá?

K jakémukoli úspěšnému počinu je nutná sebedůvěra, sebeúcta, reálné sebevědomí a sebeocenění. Jak se chováme sami k sobě, tak se k nám chová a tak nás vnímá i naše okolí. Nevhodná sebeláska naopak může celý proces významně zbrzdit. („Mám se rád, tak si dám ještě jeden dortík a dvě klobásy, když mi to tak chutná…“)

Je tedy primárně hubnutí o přijetí nového stravovacího režimu, pohybového plánu, nebo spíš o sebepřijetí?

Sebepřijetí je důležité a nemělo by být jediným přístupem k sobě samému. Důležitá je i sebereflexe. Otázka „proč dělám to, co právě dělám, a čeho chci vlastně dosáhnout“ bývá klíčem k prozření a změně. Zastavit se, zamyslet se, podívat se na sebe a svůj životní styl očima pozorovatele zvenčí - to někdy bývá velmi cenný začátek nového životního stylu. Člověk sám je toho schopen jen zřídka. Ale takový člověk monstrózní obezitu většinou řešit nepotřebuje, protože se k ní „nedopracuje“.

Kdy s hubnutím radíte raději počkat, protože dotyčný na to není připravený?

Vždy, když hubneme „z nesprávných důvodů“ - aby nám někdo dal pokoj, abychom se stali „průměrně vyhlížejícími“, když nás odborné okolí ujišťuje, že hubnout v našem případě postrádá logiku a může vést k onemocnění, a vždy, když ke změně postavy dojde vlivem nějakých léků. Všude tam je lepší poradit se a počkat na vhodnou dobu pro hubnutí.

A jak se naopak pozná, že člověk na hubnutí připravený je? Co všechno si musí odškrtnout jako „splněno“, než vyhlásí válku tukovým zásobám a lenosti?

Musí znát svůj zdravotní stav, stupeň svého individuálního rizika, musí vědět, v čem to jeho tloustnutí vlastně spočívá, musí mít na změnu dost času a vhodné stabilní podmínky (práce, ukončené studium, možnost nakupovat a vařit, čas na sport, podporu okolí). Někdy na to vše čekat nemůže - určitě ne v případě, kdy jeho tloustnutí dostoupilo tak daleko, že jde již o zhoršení kvality života či o ohrožení života samého. Tam je pak třeba začít jednat s podporou odborníka okamžitě!

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 17919
Měsíc: 116
Den: 3